Herbata Tea LOVE czarna earl grey z różą 70g

 • Dodaj recenzję:
  • 981
  • Producent: Tea Love
  • Czas realizacji: 24 h
  • szt.
  • Cena netto: 16,25 zł 19,99 zł

  OPIS

  Kompozycja Liście czarnej herbaty, płatki róż, płatki piwonii
  Waga 70g
  Wydajność ok. 30 filiżanek
  Kraj pochodzenia Chiny

  WIĘCEJ INFORMACJI

  Herbata Tea LOVE czarna earl grey z różą 70g to nasza propozycja dla wielbicieli wysokiej jakości, naturalnej, czarnej herbaty smakowej. To kompozycja liści czarnej herbaty oraz suszonych płatków róży i piwonii. Mianem Earl Grey przyjęło się określać herbaty aromatyzowane olejkiem z pomarańczy bergamoty, który jest bardzo intensywny, kwiatowy. Według legendy określenie "earl grey" przyjęto na cześć lorda Charlesa Greya (Earl= lord), który miał ponoć otrzymać taką właśnie herbatę od chińskiego mandaryna. Chyba jednak w legendzie nie ma ziarnka prawdy, bo w Chinach powszechnie pije się herbatę zieloną, a nie czarną.  

  Herbata liściasta Tea LOVE czarna earl grey z różą, jak każda czarna herbata odznacza się wysoką zawartością taniny (garbnik) i  flawonoidów, w tym najlepiej przyswajalnej katechiny. Katechiny chronią nasz organizm przed miażdżycą i zawałem serca. Obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawiają krążenie, wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom. To dzięki flawonoidom wyłapywane są wolne rodniki w organizmie i opóźnia się proces starzenia. Bergamotka poza intensywnym aromatem posiada właściwości kojące, antydepresyjne, pomaga przy problemach układu trawiennego.

  Obecnie liście z drzew herbacianych, także kwiaty, ogonki i drobne gałązki zbiera się na plantacjach mechanicznie. Dlatego tak cenione są herbaty z liści zbieranych ręcznie. Następnie listki poddawana są procesowi obróbki, który może się różnić w zależności od tego jaki rodzaj herbaty chcemy otrzymać. Etapy to: więdnięcie, skręcanie (podrzucanie), fermentacja (lub jej blokowanie w przypadku produkcji herbaty zielonej), suszenie.

  Jak zaparzyć czarną herbatę? Anglicy uważają, że do imbryczka powinno się wsypać tyle łyżeczek herbaty, ile filiżanek jest do przygotowania plus jedna dodatkowa łyżeczka. Najlepsza temperatura to około 95 st. C, czyli minutę, dwie po wyłączeniu grzania. Czas parzenia im dłuższy, tym herbata zawiera mniej kofeiny, ale za to wydziela się zbyt dużo garbników. Dlatego najlepiej zaparzać czarną herbatę nie dłużej niż 5-6 minut. Im liście herbaty są większe, tym dłużej naciągają. Natomiast drobny herbaciany pył zaparza się bardzo szybko.

  Herbaty dzielimy według kategorii na mieszanki o całych liściach, herbaty z liści łamanych oraz miał herbaciany używany najczęściej do herbat ekspresowych. Najlepsze herbaty składają się wyłącznie z najmłodszych, szczytowych pączków i dwóch listków pod nimi np. Flowery Orange Pekoe to herbata zrobiona z pierwszego liścia pędu i końcowego pączka, czyli z młodych, miękkich, delikatnych listków.
   
  Spróbuj aromatycznej, naturalnej czarnej herbaty Tea LOVE earl grey z różą, delektuj się jej smakiem i zapachem, korzystaj z jej zdrowotnych właściwości.