Herbata Tea LOVE czarna z bergamotką i jaśminem piramidki (15 szt.)

 • Dodaj recenzję:
  • 976
  • Producent: Tea Love
  • Czas realizacji: 24 h
  • szt.
  • Cena netto: 16,25 zł 19,99 zł

  OPIS

  Kompozycja 70% czarna herbata 25% herbata zielona 5% susz bergamotki, jaśminu, malwy
  Waga 15 szt. x 2,5g
  Kraj pochodzenia Sri Lanka

  WIĘCEJ INFORMACJI

  Herbata Tea LOVE czarna z bergamotką i jaśminem 15 szt. piramidki to wspaniała mieszanka czarnej herbaty 70% i herbaty zielonej 25% oraz liści pomarańczy bergamotki, jaśminu i malwy. Herbaciana kompozycja Tea LOVE jest bardzo aromatyczna, a to za sprawą olejków eterycznych - olejku bergamotowego i nerolowego, zawartych w skórce, kwiatach i liściach bergamotki. To drzewko pomarańczowe Citrus bergamium często uprawiane we Włoszech, często mylone z rośliną ozdobną. 

  Herbata liściasta Tea LOVE z bergamotką i jaśminem to zestawienie dwóch rodzajów herbaty - czarnej i zielonej, które pochodzą z tego samego krzewu, lecz są rezultatem odmiennych procesów produkcji. Czarna herbata to wynik mocnej fermentacji, natomiast liście zielonej herbaty są sfermentowane w niewielkim stopniu. Obie herbaty zawierają dobroczynne flawonoidy, czyli związki opóźniające proces starzenia i wychwytujące wolne rodniki. 

  Czarna herbata Tea LOVE zawiera cenne flawonoidy, w tym łatwo przyswajalne katechiny, które przeciwdziałają miażdżycy i zawałom serca, obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawiają krążenie, wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom. Bergamotka posiada właściwości kojące, antydepresyjne, pomaga przy problemach układu trawiennego. Natomiast jaśmin jest tradycyjnym dodatkiem do zielonej chińskiej herbaty.

  Uważa się, że szybkość zaparzania herbaty, jej kolor, moc i smak zależą od wielkości i jakości liści. Im liście są większe, tym dłużej naciągają. Pył herbaciany zaparza się bardzo szybko, dlatego nie miesza się go z liśćmi.   

  Herbaty dzieli się na mieszanki o całych liściach, herbaty z liści łamanych i pył herbaciany.  Najlepsze czarne herbaty, w tym Tea LOVE składają się wyłącznie z najmłodszych, szczytowych pączków i listków krzewów. Czarną herbatę najlepiej zalać gorącą wodą minutę po jej zagotowaniu (95-98 st.C) i po 4-5 minutach odcedzić. Zielona herbata, którą można zaparzać i dwa, trzy razy, wymaga niższej temperatury ok. 75 st.C. 
   
  Zachęcamy, abyś spróbował jak smakuje wysokogatunkowa herbata Tea LOVE z bergamotką i jaśminem w wygodnych, nylonowych piramidkach. Jej smak i aromat sprawi Tobie przyjemność.