Herbata Tea LOVE zielona z kwiatem pomarańczy piramidki (15 szt.)

 • Dodaj recenzję:
  • 975
  • Producent: Tea Love
  • Czas realizacji: 24 h
  • szt.
  • Cena netto: 16,25 zł 19,99 zł

  OPIS

  Kompozycja 88% liście herbaty Oolong 12% kwiat pomarańczy
  Waga 15 szt. x 2g
  Kraj pochodzenia Chiny

  WIĘCEJ INFORMACJI

  Herbata Tea LOVE zielona z kwiatem pomarańczy 15 szt. piramidki to 88% chińskiej herbaty Oolong zmieszanej z suszem kwiatu pomarańczy 12%. Herbata została skomponowana na nasze życzenie specjalnie z myślą o polskim konsumencie. Estetyczne i wygodne nylonowe piramidki zawierają 2g herbacianego suszu.

  Liściasta herbata Oolong znana w Polsce też jako Ulung, Wulung jest nazywana także herbatą niebieską lub niebiesko-zieloną z powodu lekko turkusowego koloru liści. Legenda mówi, że herbata Oolong pochodzi od perły wyplutej przez księcia zaklętego w czarnego smoka. Oolong to po Chińsku "czarny smok". Smok-książe chciał ratować wiernych mu i oddanych mieszkańców wioski, dlatego poświęcił swoje życie dając smocza perłę, z której wyrósł herbaciany krzak. Napar z liści tego krzewu ochronił mieszkańcow wioski przed zarazą. 

  Herbata Oolong uprawiana jest głównie w Chinach, w prowincjach Fujian i Guangdong oraz w północno-wschodniej części Tajwanu. Rejon dalekiej Azji, pomiędzy zwrotnikami Raka i Koziorożca, stwarza najlepsze warunki do uprawy krzewu herbacianego. Oolong zaliczana jest do herbat średniooksydowanych, półfermentowanych, czyli takich gdzie proces fermentacji został wcześnie przerwany. To właśnie czas fermantacji sytuuje herbatę Oolong pomiędzy herbatą czarną (wysokofermentowaną), a zieloną (niskofermentowaną).

  Proces produkcji Oolonga jest podobny do produkcji herbat czarnych, przy czym do Oolonga wybiera się raczej liście większe i starsze, co nie znaczy gorsze. Po prostu młode listki herbaty Camellia sinensis nie przetrwałyby specyficznej produkcji. 

  Świeżo zebrane listki z czubka krzewu herbacianego poddaje się kolejno etapom: 1/ więdnięcia - najlepiej, gdy proces odbywa się w warunkach naturalnych na słońcu; 2/ rolowania - liście potrząsa się w wiklinowych koszach przez co nabierają one charakterystycznego skrętu; 3/ oksydacji, czyli fermentacji enzymatycznej, kiedy to miejsce odparowanej wody zajmuje w listkach tlen i rozpoczyna się fermentacja; 4/podgrzewania - podgrzanie lisci powoduje zatrzymanie procesu fermentacji, od ktorego długosci zależy rodzaj i smak herbaty; 5/suszenia, które kończy produkcję.

  Herbata Oolong posiada sporo antybakteryjnie działajacej taniny, czyli garbników oraz katechin, czyli flawonoidów opóźniających proces starzenia i wychwytujących wolne rodniki. Herbata zawiera też kofeinę. Napój pomaga obniżyć ciśnienie, zły cholesterol.  Oolong reguluje metabolizm, wspomaga spalanie tłuszczów, czyli odchudzanie, zapobiega także niewydolności nerek, przyspiesza gojenie się ran skórnych, likwiduje egzemę i zmiany trądzikowe.  

  Kup pachnącą pomarańczą herbatę zieloną Tea LOVE 15 szt. piramidki i delektuj się jej przyjemnym smakiem.